Produkt společnosti RETIA, a.s.

ReTwis 5+

Detekce osob za pevnou překážkou

O radaru ReTwis 5+

ReTwis 5+ (RETIA Through-Wall Imaging System) je unikátní malý přenosný radar, který detekuje živé bytosti za zdí, nebo za nekovovou překážkou. Radar dokáže díky své technologii detekovat živé bytosti jak v pohybu, tak v klidu.

Signálové zpracování radaru ReTwis 5+ je optimalizováno k detekci malých změn vyvolaných lidským nebo zvířecím pohybem, umožňuje tak lokalizovat například člověka i jen na základě pouhého dýchání.

Malé rozměry, nízká hmotnost a dlouhá pohotovostní doba dělá z  radaru ReTwis 5+ vysoce mobilní zařízení pro mnohostranné využití zejména u bezpečnostních a ozbrojených složek.

Technologie

Radar ReTwis 5+ využívá ultraširokopásmovou (UWB – UltraWideBand) radiolokační technologii. UWB technologie je specifická vysokou rozlišovací schopností, obtížnou rušitelností a prakticky neovlivňuje (neruší) ostatní rádiové systémy. Další výhodou je snadný průnik signálu zdmi nebo jinou nekovovou překážkou. Vizuální výstupy objektů skrytých za zdí jsou zobrazovány na základě zpracování impulzů od nich odražených. Signál z radaru je prakticky nezjistitelný díky technologii SFCW (Step Frequency Continuous Wave). Průměrný vysílací výkon jsou pouze 2 mW. Jelikož ReTwis 5+ po většinu času nevysílá, ale pouze přijímá, je potenciální expozice člověka výrazně nižší než u běžného mobilního telefonu.

Klíčové vlastnosti

  • dosah až 40 m
  • extrémně lehký a přenosný
  • vysoce mobilní
  • intuitivní ovládání
  • různé jazykové mutace
  • 2D či 3D zobrazení
  • spuštění do 20 s
  • výkonné baterie
  • uložení až 2 hodin záznamu
  • odolný proti vodě a prachu

Využití

ReTwis 5+ má mnohostranné využití a může se uplatnit u bezpečnostních a ozbrojených složek. Policistům nebo vojákům například může poskytnout situační přehled o počtu a rozmístění osob v místnosti či budově před zásahem, což jim dává taktickou převahu a zároveň snižuje riziko vlastních ztrát i negativních důsledků pro civilisty.

ReTwis 5+ lze použít i pro dlouhodobé skryté sledování určitých prostor, což je umocněno možností dálkového přenosu signálu a dat na zobrazovací jednotky. Radar je také ideálním pomocníkem kupříkladu pro kontrolu přítomnosti skrytých osob v kamionech, při jeho použití totiž není nutné návěsy kamionů fyzicky otvírat. Díky schopnosti Stand-off je možné pomocí radaru ReTwis 5+ vytvářet i improvizovaná průjezdní kontrolní stanoviště.

Stáhněte si produktový list

Zaujal vás ReTWis 5+?

Kontaktujte nás

Formulář

Adresa